Masin on varustatud masseerimistrumliga, mis koosneb puidust rullikutest. Puidust rullikud keerlevad vastu kehapiirkondi ning stimuleerivad sellega lihaseid, nahka ja vereringet, mis omakorda paneb tööle lümfisüsteemi.
ROLLSTAR masinad on varustatud infrapuna – ja kollageenilampidega. Infrapuna tõstab massaaži toimet kuni 70%. Infrapuna kiirgus tungib sügavamatesse naha kihtidesse, soojendades keha ja nahka ning laiendab ka veresooni, aidates sellega kaasa ladestunud mürkainete väljaviimisele. Infrapuna aktiveerib organismi kaitsemehhanisme, tugevdab immuunsüsteemi, lõdvestab lihaseid ja aitab kaasa rasva/tselluliidi vähendamisele.
Kuidas rullmassaaži masinat kasutada?
Masin on ühendatud tahvelarvutiga, mis juhendab võtma erinevaid asendeid ning selle tulemusel saab masseeritud kogu keha. Spetsiaalne positsioonide järjestus ning harjutused on paika pandud lümfimassaaži põhimõtteid järgides.
Meie administraatorid juhendavad kohapeal, kuidas masinat tööle panna. Tuleb vaid valida 60-minutiline programm, vajutada START ja seejärel jälgida juhiseid asendite kohta. Nii lihtne see ongi.
Miks on rullmassaaž kasulik?
Rullmassaaži masinad ühendavad endas salendava – ja lümfimassaaži tervendavat koostoimet. Protseduur paneb tööle lümfisüsteemi, mis aitab vähendada turseid ning kehast välja viia sinna ladestunud mürkaineid ja vähendada tselluliiti. Regulaarne rullmassaaži protseduuride läbiviimine aitab kiirendada ainevahetust.
Rullmassaaž on väga tõhus ka lihaspingetele. See on ainuke massaaž, mille tugevust saab inimene ise reguleerida, masseerides just seda piirkonda, mida tunneb enim pinges olevat ja valu tekitavat.
Lisaks eelpool nimetatule annab rullmassaaž ka kehale lõõgastunud ja hea enesetunde. Rullmassaaž parandab meie vereringet ja pinguldab nahka. Masinal olevad kollageenilambid parandavad naha elastsust ning aitavad säilitada nooruslikku väljanägemist.
Pärast protseduuri võib tunda nahal kerget sügelust. Protseduurile järgneval päeval on üldjuhul tunne, nagu oleks läbinud üldfüüsilise treening.
Enne protseduuri!
Väga oluline on enne protseduuri ja ka protseduuri ajal juua piisavas koguses vett (soovitatavalt mineraalidega rikastatud). Ka liigne vee tarbimine ei ole mõistlik. Protseduuri ajal 0.5L on piisav kogus), sest meie lihased töötavad maksimaalselt just siis, kui keha on piisavalt hüdreeritud. Vedeliku tarbimine enne ja peale massaaži on väga oluline, sest see aitab organismil kergemini jääkaineid väljutada. Minimaalselt 1h enne massaaži võiks süüa kerge eine. Tühja kõhuga või vahetult kohe peale söömist ei ole soovitatav protseduuri teha.
Meie salongis on protseduuri pikkuseks 59min. Ühe protseduuri ajal võetakse programmi alusel läbi 15 erinevat asendit, et tagada massaaž kogu kehal. Kui aga tunned, et mõni kindel piirkond vajab pikemalt töötlemist, võid jätta mõne asendi vahele ja masseerida piirkonda, kus tunned rohkem pinget/vajadust. Iga asend on 4min.
Klient võiks salongi jõuda 5-10min enne protseduuri algust, et jõuaks ennast rahulikult valmis seada, ankeedi täita, riietuda ning vajadusel saada juhtnööre.
Rullmassaaži kasulikkus:
- Aitab vähendada tselluliiti
- Lõdvestab ja leevendab lihaspingeid
- Kiirendab lümfisüsteemi tööd
- Tõstab keha vastupanuvõimet
- Viib seisma jäänud mürkained kehast välja
- Parandab naha ja lihaste elastsust
- Annab hea enesetunde
- Tõhus kogukehamassaaž
- Vähendab keha ümbermõõte
Rullmassaaži vastunäidustused:
- Veenipõletikud, veenilaiendid, tromboosi oht
- Hüpertoonia (kõrgvererõhutõbi), hüpotoonia (madal vererõhk)
- Ägedad põletikulised haigused (nt. palavik, kopsupõletik vms.)
- Nakkushaigus (kollatõbi, tuberkuloos jne)
- Kasvaja või kasvaja kahtlus
- Naha- ja /või suguhaigus
- Äge närvikahjustus (peale traumat või operatsiooni)
- Värsked haavad, hiljutised verejooksud, veritsemise oht
- Kilpnäärmehaigused
- Psühhoos
- Äge neeru-, maksa- ja südamepuudulikkus
- Äge trauma (luumurd, põrutus, rebend)
- Suured sünnimärgid või verevalumid masseeritavas piirkonnas
- Rasedus
- Südamestimulaator
Oluline info:
- Klient ei ole narko- ega alkoholijoobes
- Ei kanna kehast eemale hoidvaid riideid, rippuvaid paelu, mis võivad rullikute/trumli vahele jääda; kannan liibuvaid/kitsama lõikega riideid, millel ei ole lukke, nööpe, trukke, neete ega muid metallist või plastikust detaile, mis võivad vigastada nii mind kui ka masinat
- Sokkide kandmine on kohustuslik
- Pikkade juuste puhul on juuksed kinni pandud viisil, et need ei satuks masina detailide vahele
Kõrvalnähud:
Rullmassaaž stimuleerib lümbisüsteemi ning selle tulemusena kiireneb lümfiringe lausa kümnekordselt. Vabanevad sinna seisma jäänud toksiinid ja hakkab lõhustuma nahaalune liigne rasvkude. See kõik võib korraga tekitada organismile õrna šoki ja seetõttu võib kaasneda halb enesetunne, pearinglus, uimasus, suukuivus. Harvemal juhul higistamine, nõrkus. Võib esineda ka peavalu, kuid kõik see on mööduv. Oluline, et tarbida piisavas koguses vett.
Halba enesetunnet võib põhjustada ka see, kui tullakse massaaži tühja kõhuga või vahetult peale söömist. Soovitatav on planeerida erge eine 1-1,5h enne protseduuri.
Kui tihti peaks käima rullmassaažis?
Parimate tulemuste saamiseks soovitame alustada rullmassaaži 10 korralise kuuriga (2-3x nädalas) Kui on soovi saavutatud tulemust hoida, peaks jätkama 1x nädalas.
Rullmassaži teenust pakume Tallinnas Narva mnt ja Tabasalu D päike salongis.